Środa 15/07/2020
Teraz jest 01:07 

.

Odwiedziło nas już
674864
internautów
 


Wielka Liga Czytelników

 

          W  naszej szkole odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników.

Etap pierwszy konkurs, w którym wzięło udział 33 uczniów naszej szkoły trwał od listopada 2018 r. do końca lutego 2019 r. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodzin oraz kształtowanie postawy uczciwej rywalizacji i współpracy z grupą rówieśników.

Wielka Liga Czytelników to konkurs, który wymagał od uczestników bardzo ciężkiej i wytrwałej pracy. Polegał on na zdobywaniu sprawności. Każda przeczytana książka i rozwiązany do niej test, poprawnie przynajmniej w 80%, to jedna sprawność (w przypadku klas młodszych dozwolona, a nawet wskazana była wspólna praca dzieci wraz z rodzicami przy rozwiązywaniu testów). Uczestnik, który zdobył 6 sprawności miał prawo reprezentować szkołę w etapie powiatowym konkursu.

Z klas I-IV do etapu powiatowego zakwalifikowała się drużyna w składzie:

Paweł Muszyński z kl. I a

Igor Kilańczyk z kl. II b

Julia Klufczyńska z kl. II b

Z klas V-VIII do etapu powiatowego zakwalifikowała się drużyna w składzie:

Natalia Boruń z kl. V c

Kinga Genderka z kl. V c

Monika Genderka z kl. V c

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Najwytrwalsi otrzymali pamiątkowe dyplomy dla Aktywnego Czytelnika oraz nagrody książkowe.

 
 

 

2018 © Copyright by Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawla II w Pabianicach.
™2012 Designed by Nico. All rights reserved.