Niedziela 16/06/2019

Powiatowy Konkurs Chemiczny

31 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Pabianicach odbył się Powiatowy Konkurs Chemiczny przygotowany przez p. Barbarę Staszewską, wicedyrektor szkoły.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży chemią i jej zastosowaniem w życiu codziennym. Była to kolejna edycja tego konkursu. W tym roku konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach: dla uczniów gimnazjum oraz dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Tematem obu kategorii były „Sole i ich właściwości”.

W konkursie uczestniczyło jedenaście szkół z Powiatu Pabianickiego, w tym trzech uczniów naszej szkoły. Uczestnicy rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte, a później wzięli udział w pokazie ciekawych i efektownych doświadczeń chemicznych, przygotowanych i zaprezentowanych przez uczniów trzeciej klasy gimnazjum ze SP nr 2 w Pabianicach oraz uczniów z SP w Piątkowisku, którzy pracowali pod opieką nauczycielki chemii p. Magdaleny Wierzbickiej.

Nagrody zwycięzcom ufundował Urząd Miasta Pabianic, a wręczał naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, p. Waldemar Boryń oraz p. dyrektor Anna Bednarek-Kuropatwa.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Klasy gimnazjalne:

I miejsce       Jolanta Mencel SP Piątkowisko

II miejsce      Jan Gorzela SP Piątkowisko

III miejsce     Jakub Rydyger SP 2 Pabianice

Wyróżnienie: Mikołaj Rybowski SP 16

Klasy ósme szkół podstawowych:

I miejsce            Justyna Tust SP 9

II miejsce           Laura Bończak SP 9

III miejsce          Aleksandra Zajunc SP 9

Wyróżnienie: Jagoda Wiśniewska SP 9

Zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wyniki uzyskane przez wyróżniających się uczestników konkursu będą zachętą do kontynuowania i rozwijania swoich umiejętności i pasji chemicznych.