Niedziela 20/10/2019

Miejski konkurs historyczny „ Był taki wrzesień...”

W piątek 27 września 2019r. uczniowie naszej szkoły: Hanna Frydrych (6b), Krzysztof Rybak (6b), Zachariasz Żołnierek (6b) i Jakub Banaszczyk (6d) wzięli udział w miejskim konkursie historycznym „Był taki wrzesień...”.
Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Pabianicach. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą o przyczynach wybuchu II wojny światowej, o wojnie obronnej prowadzonej przez Polskę we wrześniu 1939 r., o pierwszych miesiącach okupacji Polski – z uwzględnieniem wydarzeń o Pabianicach.
Grupa naszych uczniów przygotowywała się do konkursu na zajęciach koła historycznego pod kierunkiem mgr K. Foszpańczyk.

Podczas konkursu nasi szóstoklasiści rywalizowali w grupie 26 uczestników – głównie uczniów klas ósmych. Mimo, że nasi uczniowie nie zajęli najwyższych lokat wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień z zakresu II wojny światowej. Pozwoliło to naszym reprezentantom wyprzedzić w ogólnej klasyfikacji wielu starszych kolegów. Gratulujemy.