Sobota 14/12/2019

IV Konkurs Mitologiczny Z mitologią za pan brat

W dniu 27 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Konkursie MitologicznymZ mitologią za pan brat zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 17. W tegorocznej edycji konkursu dziewięć drużyn rywalizowało w pięciu konkurencjach: prezentacji wybranego boga (u nas Ala jako Atena i Zachariasz jako Apollo), teście wiedzy mitologicznej, rozpoznawaniu atrybutów, wyjaśnianiu związków frazeologicznych, zgadywaniu postaci mitologicznych na podstawie opisu i teście wiedzy o wojnie trojańskiej. Konkurs pozwolił uczestnikom na sprawdzenie swojej wiedzy z mitologii greckiej ale również był okazją do świetnej zabawy, wspólnego tańca i zakosztowania "boskiej ambrozji". Z rywalizacji zwycięsko wyszła grupa naszych dziewcząt - Natalia Boruń (6c), Nela Gogulska (6d) i Alicja Grabowska (6d)- zajmując pierwsze miejsce. Drużyna chłopców w składzie Jakub Banaszczyk (6d), Krzysztof Rybak (6b) i Zachariasz Żołnierek(6b) uplasowała się na 4 pozycji. Uczniów przygotowywała p. K. Foszpańczyk.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII